Niezapomniane samochody Volvo 144

Volvo 144 powstało, gdy firma miała nieco problemów z opracowaniem modelu, który byłby godny poprzednich samochodów. W latach sześćdziesiątych powstał model, który na zawsze zmienił oblicze motoryzacji. Okazał się tak trwały, że jeździ do dzisiaj w Europie. Licznie pojawia się w krajach komunistycznych, które często decydowały się na zakup tego modelu dla decydentów.

Model 144 okazał się zarówno elegancki, prosty, jak i niezwykle bezpieczny. Model, który go poprzedzał – mianowicie Amazon, miał już za sobą wiele lat. Volvo pracowało nad 144 kilka lat, chcąc zaoferować klientom auto, które będzie nieco większe.

Rzut oka w specyfikacje, pokazuje, że producent postawił na kwestie związane z bezpieczeństwem. Model był elegancki – dzięki temu jego nieco kanciasta sylwetka nie zestarzała się do dzisiaj. Wnętrze jest bardzo przestronne, a duże szyby zapewniają dobrą widoczność. Wiele elementów tego auta pozostało w produkcji do roku 1993.

Najważniejsza byłą kwestia bezpieczeństwa kierowcy oraz pasażerów. Kierownica miała specjalną budowę, dzięki której składała się podczas wypadku. Samochód ostrzegał także o rozpiętych pasach bezpieczeństwa. Auto posiadało klatkę bezpieczeństwa. Dzięki temu modelowi Volvo mogło wybić się na pierwsze miejsce, jeśli chodzi o producentów bezpiecznych samochodów. Miało na to wpływ także duże zainteresowanie ze strony prasy – pochlebne opinie pozostały na długo w pamięci użytkowników.

Volvo jest firmą, która nigdy nie projektuje swoich samochodów od zera. Model 144 wywodził się od poprzedników – czyli głównie popularnej „Amazonki”. Auta były modyfikowane, a najlepsze elementy z poszczególnych projektów zostały przeniesione do następnych. Na podstawie modelu 144 powstały także większe samochody dostawcze – furgonetki czy duże taksówki. Jak widać, firma stawiała duży nacisk na praktyczność projektu.

Firma Volvo jest najbardziej znana jako producent aut osobowych. Nie zapominajmy o tym, że wiele modeli to także ciężarówki oraz autobusy. [Zobacz tez: raiffeisen otomoto, audi select plus, bmw zdunek otomoto ]

Artykul dodany przez redakcje dnia: Wrzesień 18th 2019
Tagi: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: audi select plus bmw zdunek otomoto raiffeisen otomoto