Nosnosc wózka holowniczego

Nośność wózka holowniczego wynosi około 1,5 tony (do samochodów osobowych) oraz około 5 ton (do samochodów ciężarowych i autobusów). Dodatkowe wyposażenie wózków holowniczych stanowią często zestawy wymiennych podkładek, łańcuchy mocujące itp., a niekiedy i specjalne wciągarki linowe oraz szyny jezdne, umożliwiające jednemu pracownikowi ustawienie na wózku uszkodzonego samochodu. Narzędzia monterskie są to ręczne narzędzia umożliwiające lub ułatwiające rozbiórkę i składanie. Rozróżnia sie narzędzia monterskie uniwersalne i specjalne. Do narzędzi uniwersalnych należą klucze płaskie, oczkowe i nasadowe z pokrętłami, klucze specjalne, jak: klucze francuskie, klucze szwedzkie. klucze dynamometryczne pozwalające na dokręcanie kontrolowanymi momentami Śrub lub nakrętek, kiucze hakowe i pazurowe do nakrętek specjalnych, klucze do wykręcania dwustronnych śrub kołkowych, klucze do rur, cęgi płaskie, uniwersalne, spiczaste oraz do cięcia drutu, młotki zwykle i o kulistych obuchach, drewniane, mosiężne i papierowe, śrubokręty oraz wybijaki, wycinaki i przecinaki.
Do zestawu monterskich narzędzi podręcznych należą często również i podstawowe przyrządy pomiarowe, jak: suwmiarka, szczelinomierz i miara metrowa (tzw. calówka). Zwykle zestawy podręcznych narzędzi monterskich kompletowane są W tzw, skrzynkach monterskich). Specjalne narzędzia monterskie sa to przyrządy i przybory specjalne dostosowane do rozbiórki lub składania niektorych tylko mechanizmów, jak np. przyrządy do ściskania sprężyn zaworów, szczypce do zdejmowania i zakładania pierścieni tłokowych, taśmy ułatwiające zakładanie tłoka z pierścieniami do cylindra, narzędzia do zakładania sprężyn szczęk hamulcowych i regulacji elementów układu przy ich składaniu i inne. Leżanka monterska. Praca pod samochodem stojącym na stanowisku bezkanałowym zmusza bardzo często do zajmowania niezbyt wygodnej pozycji leżącej. Aby ułatwić pracę w pozycji leżącej stosuje się leżanki monterskie, czyli niskie (maksymalna wysokość około 150 mm) pomosty zaopatrzone w samonastawne kółka i odpowiednie oparcie na głowę. [więcej w: Salon raiffeisen poleasingowe, bmw inchcape otomoto, raiffeisen poleasingowe ]

Artykul dodany przez redakcje dnia: Wrzesień 4th 2019
Tagi: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: bmw inchcape otomoto krotoski cichy otomoto raiffeisen poleasingowe