Urządzenie uchwytne

Komentowanie nie jest możliwe

Urządzenie uchwytne służy do utrzymywania lub zmieniania pozycji zespołu zawieszonego na wciągniku, żurawiu lub suwnicy. Urządzenia takie są szczególnie przydatne do wybudowania i zabudowania zespołów, których osprzęt łatwo ulega uszkodzeniom (zwłaszcza kompletnych silników i zblokowanych zespołów napędowych). nastawna Proste urządzenia uchwytne wykonywa ne są zwykle jako wielozaczepowe wieszaki liniowe. Wózek transportowy przeznaczony jest do przewożenia kompletnych zespołów po terenie zakładu. Często wozek transportowy zaopatrzony jest w odpowiednie urządzenie dźwigniowe, ułatwiające wybudowania i zabudowywania zespołu. Rama wózka transportowego spoczywa na trzech lub czterech kółkach jezdnych, z których jedno lub dwa są samonastawne.
Podstawki są to przenośne metalowe, drewniane lub metalowo. drewniane podpórki, które podstawia się najczęściej pod ramę pojazdu w celu bezpiecznego utrzymania go na pewnej wysokości nad, poziomem nawierzchni, aby ulatwić dostęp do elementów samochodu. Stosowane są podstawki o regulowanej lub stałej wysokości (w granicach 500. . .1500 mm). Stojak montażowy służy do utrzymywania rozbieranego lub składanego zespołu w pozycji najwygodniejszej do wykonania z góry przewidzianych czynności. Uniwersalne stojaki montażowe przeznaczone są do podobnych zespołów różnych samochodów, do silników, do przednich osi lub do tylnych mostów. W dużych zakładach stosowane są przeważnie specjalne stojaki montażowe o prostych wykonaniach, przeznaczone do ściśle określonych zespołów samochodów jednej tylko marki lub nawet jednego tylko modelu. Z uwagi na brak elementów regulacyjnych stojaki specjalne są znacznie tańsze niż uniwersalne. Często stojaki montażowe zaopatruje się w kółka jezdne, co umożliwia dodatkowo transport zespołów. Uchwyt montażowy jest to mały stojak mocowany zwykle na stole monterskim i ułatwiający rozbiórkę lub składanie niewielkich zespołów lub podzespołów. [więcej w: przekładnia zębata, Klimatyzacja Samochodowa, zabudowy samochodów dostawczych ]

Artykul dodany przez redakcje dnia: Listopad 9th 2016
Tagi: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

lampy przegubowe

Komentowanie nie jest możliwe

Niektóre leżanki sa wyposażone w lampy przegubowe (napięcie 24 V) oraz pojemniki na narzędzia. Powierzchnia nośna leżanki, na której spoczywa pracujący pod samochodem, wykonana jest zwykle z grubego płótna, pasów parcianych, plecionki z tworzyw sztucznych itp. Stół monterski jest to drewniany lub metalowy stół jedno lub dwustanowiskowy (tzn. dla jednego lub dwu pracowników) wyposażony w imadła, szuflady itp. Powierzchnie stołów obite są blacha aluminiową lub płytami z tworzyw sztucznych. Wspólna cecha stołów monterskich jest duży ciężar podstawy w celu zapewnienia ich stabilności. Ostatnio rozpowszechniają się stoły o lekkiej metalowej konstrukcji, mocowane do ścian czy podłogi. Urządzenia transportu wewnętrznego są to urządzenia dźwigowe przystosowane do wybudowania i zabudowywania kompletnych zespołów oraz do ich transportu wewnątrz zakładu. Jako wyposażenie pomocnicze stosuje sie rozmaite urządzenia chwytne, podstawki itp. żuraw stosowany jest głównie do wybudowania i zabudowania silnika na pojeździe. Żuraw ma zwykle konstrukcję całkowicie metalową, napęd ręczny przez układ mechaniczny lub hydrauliczny oraz przeważnie nastawny wysięgnik. Kółka jezdne podstawy Są tak rozsławione, aby nawet w razie maksymalnego wysięgu z pełnym obciążeniem żuraw był stateczny. Udźwig żurawia przewoźnego zwykle wynosi około I tony. Dzięki samonastawnym tylnym kółkom jezdnym obciążony żuraw może być z łatwością dosunięty. Stały Żuraw warsztatowy do pojazdu, Mechanizm unoszenia jest zabezpieczony przed samoczynnym opadaniem uniesionego zespołu. Stale żurawie warsztatowe znajdują zastosowanie głównie w dużych zakładach naprawczych. Wciągnik służy do unoszenia oraz transportu całych pojazdów lub kompletnych zespołów w trakcie ich zabudowywania lub wybudowania. Wciągniki mają zwykle napęd ręczny za pośrednictwem układu mechanicznego, udźwig 1…5 ton, konstrukcję całkowicie metalową. Ze względu na zadania stosuje się wciągniki przesuwne bramowe (najczęściej jako wyposażenie przesuwne jednoszynowe (rys. 99-17). [podobne: kurs prawa jazdy, przekładnia zębata, serwis samochodów ]

Artykul dodany przez redakcje dnia: Listopad 9th 2016
Tagi: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)