Volvo – marka znana nie tylko z bezpieczeństwa

Komentowanie nie jest możliwe

Poszczególne marki samochodów są inaczej postrzegane. Mercedes słynie z niezawodności, Volkswagen z taniego użytkowania, a Mazda – ze sportowego zacięcia. Gdy widzimy osobę w Volvo, mamy pewność, iż ceni sobie bezpieczeństwo i nie goni za nowoczesnością. Samochody tej marki powstają w Szwecji. Pierwsze modele Volvo powstały w roku 1927 – kiedy to na drogach pojawił się model OV4. Szybko pojawiły się inne, seryjnie produkowane samochody. Innowacją zastosowaną przez tę firmę, są pasy bezpieczeństwa. Nie ulega wątpliwości, że dzięki pasom uratowano życie milionom osób. Wprowadzanie innowacji, które zwiększają bezpieczeństwo jazdy, było o wiele mądrzejszym rozwiązaniem, niż działania firm amerykańskich. Ich prace polegały na stworzeniu bardzo niebezpiecznego – z uwagi na osiągi, samochodu. Firma nie bez powodu poświęca wiele pieniędzy na badania nad innowacjami, które poprawiają bezpieczeństwo. Firma stworzyła samochód, postrzegany za jeden z najbezpieczniejszych na świecie – mianowicie model Amazon. Była to dość duża limuzyna, produkowana od roku 1957 do 1970. Ten niezwykle elegancki samochód sprawił, ze Volvo zaczęło być postrzegane jako świetny samochód dla całej rodziny.

Na ulicach możemy spotkać stosunkowo niewiele aut tej marki – jednak takie modele jak S80 przyciągają wzrok elegancją nadwozia. Warto wspomnieć o nietypowym designie wielu modeli Volvo. Stare modele wyglądały wielokrotnie jak wyciosane z drewna – linie nie należały w żadnym wypadku do finezyjnych. Dlaczego, pomimo tak nietypowego, kanciastego wyglądu zdobywały dużą popularność? Volvo cieszy się mianem firmy niezawodnej, a samochody uważane są za najbardziej bezpieczne na świecie. Nawet jeśli testy mówią inaczej, opinia użytkowników o bezpieczeństwie Volvo utrwaliła się w świadomości konsumentów. Obecnie firma także wprowadza innowacje w sprawie bezpieczeństwa – większość nowych technik pozwalających na uratowanie ludzkiego życia podczas jazdy, to zasługa specjalistów Volvo. [Zobacz tez: okręgowa stacja kontroli pojazdów, renault twingo promocje, renault twingo]

Artykul dodany przez redakcje dnia: Marzec 5th 2017
Tagi: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Volvo – nowoczesne bezpieczeństwo

Komentowanie nie jest możliwe

Jeśli zapytasz jakąkolwiek osobę, o jaki to samochód jest najbardziej bezpieczny, na pewno odpowie, że Volvo. Firma prezentuje co roku nowe systemy zapobiegania kolizjom, a także dba o bezpieczeństwo swoich klientów podczas ewentualnego zderzenia. Niedawno powstał nowy system, który polega na ostrzeganiu kierowcy przed kolizją. Jeśli się upowszechni, być może będzie ginęło mniej ludzi za kierownicą.

Jakie są cechy nowego, bardzo zaawansowanego systemu Volvo? Po pierwsze, kierowca zostanie ostrzeżony przed zbliżaniem się do innego pojazdu lub pieszego za pomocą czerwonej lampki na wyświetlaczu. Wpływa to na działanie hamulca – każdy nacisk na pedał powoduje wtedy zatrzymanie auta. Gdy kierowca będzie reagował na alarm, samochód sam się zatrzyma. Auto sprawdzi także samodzielnie czy trzymamy się swojego pasa ruchu. Niektórzy kierowcy wyjeżdżają nieświadomie na sąsiedni. System Volvo ostrzega przed zjeżdżaniem także na przeciwległy pas – co jest najniebezpieczniejszym zachowaniem.

Niezwykle ciekawie zapowiada się swoista łączność między kilkoma pojazdami. Przypomina to działanie portalu społecznościowego – samochody wysyłają sobie nawzajem informacje o korkach, wypadkach czy natężeniu ruchu. Dzięki temu już więcej nie trafimy w niekończący się korek na ulicy. System jest jeszcze niedopracowany i w początkowym stadium rozwoju – działa w kilku samochodach marki Volvo. Do sprawnego działania takiej komunikacji będzie konieczna współpraca wszystkich producentów samochodów.

Poprzednie wersje samochodów Volvo również były bardzo innowacyjne w kwestii bezpieczeństwa. Pod dziwnie brzmiącymi skrótami kryją się takie systemy jak ochrona i ostrzeganie przed uderzeniami z boku auta. Podczas wypadku maleje ryzyko uszkodzenia kręgosłupa szyjnego, w stosunku do podróżowania innym autem. Niektóre modele Volvo mają także odmienny system świateł awaryjnego hamowania, lepiej ostrzegający innych kierowców przed zagrożeniem. Samochody Volvo budowane są ze stali najwyższej jakości. [Zobacz tez: okręgowa stacja kontroli pojazdów, renault twingo promocje, renault twingo]

Artykul dodany przez redakcje dnia: Marzec 4th 2017
Tagi: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)