Wielkość rozwarcia łap podbijających

Komentowanie nie jest możliwe

Wielkość rozwarcia łap podbijających można regulować przez ustawia nie zderzaków na zębatce przytwierdzonej do zespołu, od wewnętrznej strony podbijarki. Zderzaki zapewniają również ochronę tulei wsporników wału ślimacznicy przed uderzeniami prowadnic śrubowych dźwigni łapowych. Układ pneumatyczny Układ pneumatyczny podbijarki zapewnia podnoszenie i opuszczanie zespołów podbijających. W skład układu wchodzą: — sprężarka dwustopniowa; — zbiornik obliczony na ciśnienie 1,2 MN/m2 (12 at); — regulator powietrzny rozdzielający sprężone powietrze; — dwa siłowniki podnoszenia i opuszczania, zasilane za pośrednictwem regulatora; — sygnał dźwiękowy (gwizdawka); — przewody instalacji pneumatycznej wraz z manometrami, zaworem bezpieczeństwa, regulatorem ciśnienia itp. Podnoszenie i opuszczanie zespołów podbijających jest wymuszone dzięki zastosowaniu siłowników pneumatycznych o dwustronnym działaniu, zasilanych sprężonym powietrzem o ciśnieniu 0,6 do 0,8 MN/m2 (6 do 8 at). Opuszczanie zespołów następuje po naciśnięciu lewego pedału nożnego, a podnoszenie — po naciśnięciu prawego pedału nożnego, znajdujących sie przy „stanowisku pracy”. Układ hamulcowy Układ hamulcowy składa się z dwóch niezależnych hamulców taśmowych, działających na koła hamulcowe zestawu napędowego. Sterowanie układu hamulcowego ze stanowiska pracy polega na odpowiednim wyciskaniu pedału nożnego. Dzięki połączeniu dźwigni hamulca nożnego z dźwignią sprzęgła uzyskuje się włączenie napędu na mechanizm jazdy po naciśnięciu pedału. Zwalniając pedał powoduje się zaciśnięcie taśm hamulcowych, wyłączenie sprzęgła dużej skrzynki biegów i zahamowanie maszyny. Ze stanowiska jazdy obsługuje się hamulec ręczny i hamulec nożny jazdy transportowej, Regulacja hamulca polega na skracaniu lub wydłużaniu taśmy hamulcowej przez odkręcanie bądź dokręcanie odpowiednich Śrub regulacyjnych. Wyrzutnica Podbijarka typu PD-90 jest zasadniczo wykorzystywana podczas kilkugodzinnych zamknięć toru, co najmniej 4 godziny. Wyposażenie maszyny w wyrzutnice (obecnie nie stosowane) umożliwiało jej stosowanie do robót torowych nawet przy znacznie krótszych okresach zamknięcia. Wyrzutnica bowiem umożliwia zepchnięcie maszyny z toru i postawienie jej na zabezpieczonym torze pomocniczym, zmontowanym na poboczu toru. [więcej w: szamba ekologiczne, tachodrive, teflon uszczelki ]

Artykul dodany przez redakcje dnia: Listopad 9th 2016
Tagi: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Podział pojazdów mechanicznych z uwagi na przeznaczenie

Komentowanie nie jest możliwe

Szerokie rozpowszechnienie pojazdów mechanicznych oraz wielka różnorodność ich zadań przyczyniły się do opracowania wielu typów pojazdów znacznie zróznicowanych gdy chodzi o budowę, Klasyfikacja pojazdów, uwzględniająca wspólne cechy charakterystyczne pojazdów określonej kategorii, opiera sie o ocenę: przeznaczenia, charakterystycznych własności konstrukcyjnych, rodzaju napędu itp.
Ze względu na przeznaczenie, drogowe pojazdy mechaniczne podzielić można na:
— pojazdy transportowe — przeznaczone do przewozu osób lub ładunków,
— ciągniki, — pojazdy wojskowe — stanowiące odrębną grupę, która ze względu na warunki pracy i przeznaczenie jest specjalnie dostosowana do poruszania sie w trudnym terenie; odznaczają się one wiec specjalnie mocną budową, znacznym ciężarem i dużą mocą silnika, [przypisy: szamba ekologiczne, konstrukcje stalowe, wypożyczalnia busów lublin ]
— specjalne pojazdy robocze — wyposażone w narzędzia lub urządzenia dodatkowe, każde służące do wykonywania ściśle określonego zadania.
Pojazdy transportowe dzielą się na motocykle (skutery, motorowery itp.) oraz samochody.
Motocykl jest to pojazd samochodowy bez nadwozia, jednośladowy, zaopatrzony w dwa koła jezdne, przeznaczony do przewozu jednej lub dwóch osób siedzących Okrakiem na siodełku; często motocykl ma specjalną przyczepę boczną wsparta na dodatkowym kole lub przyczepę tylną dwukołową; pojazdy takie służą do przewozu pasażerów lub do szybkiego transportu drobnych ilości towarów motocykle dostawcze); motocykl ma zwykle silnik o pojemności skokowej 100 1200 cm3, z reguły chłodzony powietrzem.
Do tej grupy należą również motorowery najmniejsze pojazdy mechaniczne, z silnikami o pojemności skokowej do 50 cma, oraz skutery wyposażone w obudowy wszystkich mechanizmów (rodzaj nadwozia) chroniące użytkowników przed zabrudzeniem (pył, błoto, smary).
Samochód jest to pojazd samochodowy zaopatrzony w co najmniej 3 kola jezdne, przeznaczony do przewozu umieszczonych w nim osób lub ładunku ; niekiedy koła jezdne są zastąpione gąsienicami.
Samochód osobowy przystosowany jest do przewożenia małej liczby osób; odznacza sie lekkością konstrukcji, estetyką wykonania, znaczną szybkością i komfortem jazdy. Powszechnie samochody osobowe wyposaża sie w nadwozia o kształtach opływowych, (aerodynamicznych) oraz niezależne zawieszenie kół, a ostatnio i w samoczynnie działające mechanizmy napędowe (automatyczne sprzęgła lub skrzynki biegów). Samochody osobowe maja najczęściej silniki o zapłonie iskrowym. Ze względu na zadania i koszty eksploatacji, samochody osobowe budowane są w różnych rozmiarach, przy czym przeważnie podstawą do podziału na kategorie jest pojemność skokowa silnika (gwarowo „litraż”), która decyduje o jego mocy znamionowej.

Artykul dodany przez redakcje dnia: Październik 12th 2016
Tagi: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)