Przyrząd do sprawdzania sprężyn

Komentowanie nie jest możliwe

Urządzenie takie  jest wyposażone w napędzaną ręcznie pompę wody do wytwarzania ciśnienia 4, 5 kG/cm2, manometr, zbiornik wody oraz przewody, łączniki, płyty zamykające wyloty wody itp. Często urządzenie umożliwia przekręcanie sprawdzanego kadłuba lub głowicy w czasie próby, co ułatwia obserwowanie trudno dostępnych miejsc. Przyrząd do sprawdzania szczelności zaworów składa się z pompki powietrza, korpusu z wymiennymi płytkami uszczelniającymi oraz manometru. W celu sprawdzenia szczelności zaworu i gniazda nakłada się przyrząd na sprawdzane złożenie, dociska ręką do głowicy (lub kadłuba silnika dolnozaworowego) i wtłacza pompką do wnętrza korpusu powietrze aż do wytworzenia odpowiedniego ciśnienia. Szybkość opadania ciśnienia jest miernikiem szczelności zaworu. Przyrząd do sprawdzania sprężyn jest to specjalny dynamometr hydrauliczny lub sprężynowy zaopatrzony w podziałówkę do określania ugięć odpowiadających określonym obciążeniom (lub odwrotnie). Przyrząd taki służy do sprawdzania twardości sprężyn, czyli wyznaczania ich jednostkowego ugięcia. Przyrząd do sprawdzania współosiowości gniazda zaworu i prowadnicy jest to specjalny czujnik lub przyrząd stykowy, przekręcany na trzpieniu osadzonym w naprawionej prowadnicy. Przyrząd do sprawdzania złożenia tłok-sworzeń-korbowód umożliwia sprawdzenie równoległości osi czopa korbowego i sworznia tłokowego oraz prostopadłości płaszczyzny symetrii korbowodu i tłoka do osi czopa korbowego. Stosowane są przyrządy czujnikowe i stykowe. Osadzony na odpowiednim wałku korbowód ustawiony zostaje na pryzmach, a element wskaźnikowy odpowiednio dostawiany pozwala na wykrycie geometrycznych nieprawidłowości złożenia. Podobne przyrządy używane są do weryfikacji korbowodów, w celu wykrycia ewentualnego skrzywienia lub zwichrowania. Przyrząd do sprawdzania luzu tłoka w cylindrze jest to specjalna taśma o kalibrowanej grubości i dynamometr sprężynowy z uchwytem do mocowania taśmy. Po wstawieniu tłoka do cylindra, taśmę o określonej grubości umieszczoną między tłokiem a cylindrem wyciąga się za pomocą dynamometru. Wskazania dynamometru pozwalają ocenić prawidłowość złożenia. [więcej w: konstrukcje stalowe, Wynajem autokarów, firma zbrojarska ]

Artykul dodany przez redakcje dnia: Listopad 9th 2016
Tagi: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Oznaczanie przynależności państwowej samochodów

Komentowanie nie jest możliwe

Znaki przynależności państwowej pojazdów samochodowych, używane w czasie podróży międzynarodowych, zostały ustalone konwencjami międzynarodowymi w latach 1926 i 1949 oraz zarejestrowane w Organizacji Narodów Zjednoczonych. [podobne: Wynajem autokarów, częsci samochodowe, dystrybutor łożysk ] Znaki przynależności, zgrupowane według części świata, zestawiono poniżej:

A — Austria-Laos

AL — Albania

PAK — Pakistan

AND — Andorra— Filipiny

B — Belgia

BG — Bułgaria

CH — Szwajcaria

SGP — Singapur

SYR — Syria

T — Syjam

E — Hiszpania

EIR — Irlandia

F — Francja

FL — Liechtenstein

GB — Wielka Brytania i Północna Irlandia

GBA — Alderney WyspyNormandzkie

GBJ — Jersey

GBM — Wyspa Mdn

GBY — Malta

GBZ — Gibraltar

GR — Grecja

H — Węgry

L — Luksemburg

MC — Monako

N — Norwegia

PL – Polska

RSM — San Marino

SF — Finlandia

SU — ZSRR

ADN — Aden

BUR — Birma

BRN — Bahrein

BRU — Brunei

CL — Cejlon

CNB — Borneo Północne

CY — Cypr

FM     Malaje — Hongkong

IL — Izrael

IND — India

IR — Iran

IRQ — Irak

J — Japonia

JOR — Jordania

MS — Mauritius

MT — Tanger

NR – Rodezja Północna

WAG — Gambia

RNY — Niasa

WAL — Sierra Leone

RU – Ruanda Urundi

SD – Suazi

SR – Rodezja Południowa

SWA — Afryka Południowa

AUS — Australia wo-Zachodnia

NON — Nowa Gwinea

SY — Seszele

TC – Kamerun

NZ — Nowa Zelandia

Artykul dodany przez redakcje dnia: Październik 11th 2016
Tagi: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)