Przyrząd do sprawdzania zewnętrznej średnicy

Przyrząd do sprawdzania zewnetrznej średnicy pierścieni tłokowych  jest to specjalnie wykonana taśma ze skalą milimetrową, która po zaciśnięciu pierścienia wewnątrz taśmy umożliwia bezpośrednie odczytanie jego średnicy. Zestaw do sprawdzania prostolinijności wałów. Obok typowych przyrządów uniwersalnych, używanych w trakcie weryfikacji części, stosowane są rozmaite urządzenia przenośne, nadające się do instalowania w różny sposób. Przykładowo zestaw do sprawdzania prostolinijności walu rozrządu. Urządzenie do sprawdzania szczelności chłodnic jest to odpowiednio duża wanna umożliwiająca zanurzenie całej chlodnicy w kapieli wodnej. Wlew chłodnicy zaślepia się, a do wylotu doprowadza sie powietrze o ciśnieniu kG/cm2. Powietrze uchodząc przez ewentualne nieszczelności ujawnia ich miejsca. Niekiedy wannę wyposaża się w uchwyty do unoszenia chłodnicy ponad wannę, co umożliwia naprawę wykrytych nieszczelności i ponowną próbę szczelności na jednym stanowisku. Wyposażenie do kontroli elementów podwozia Obejmuje rozmaite urządzenia i przyrządy specjalne do sprawdzania przydatności części i prawidłowości ich złożenia — głównie w ramach międzyoperacyjnych lub końcowej kontroli zespołów podwozia.
Zestaw do sprawdzania geometrii osi przednich składa sie z kompletu liniałów, podziałówek kątowych i centrujących trzpieni mierniczych umożliwiających wyznaczanie kątów pochylenia i wyprzedzenia sworzni zwrotnic, prostolinijności belki osi oraz wykrycie ewentualnego zwichrowania osi sworzni zwrotnic.
Przyrząd do sprawdzania otworów zwrotnic składa się z trzpienia centrującego ze stożkami i czujnika. Po wstawieniu trzpienia w otwory na sworzeń zwrotnicy możliwe jest sprawdzenie prostopadłości osi otworów do płaszczyzny oporowej. Urządzenie do kontroli przekładni mechanizmu kierowniczego umożliwia zamocowanie przekładni wraz z kolumna i kołem kierownicy w identycznym położeniu jak w samochodzie. Wyposażenie pomiarowe w postaci czujników, podziałówek kątowych oraz dynamometru pozwala na sprawdzenie luzów w przekładni i łożyskach, bez — i z określonym obciążeniem ramienia kierowniczego oraz na pomiar momentu koniecznego do poruszenia przekładni. [więcej w: raiffeisen otomoto, audi select plus, bmw zdunek otomoto ]

Artykul dodany przez redakcje dnia: Wrzesień 2nd 2019
Tagi: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: audi select plus bmw zdunek otomoto raiffeisen otomoto