Urządzenie uchwytne

Urządzenie uchwytne służy do utrzymywania lub zmieniania pozycji zespołu zawieszonego na wciągniku, żurawiu lub suwnicy. Urządzenia takie są szczególnie przydatne do wybudowania i zabudowania zespołów, których osprzęt łatwo ulega uszkodzeniom (zwłaszcza kompletnych silników i zblokowanych zespołów napędowych). nastawna Proste urządzenia uchwytne wykonywa ne są zwykle jako wielozaczepowe wieszaki liniowe. Wózek transportowy przeznaczony jest do przewożenia kompletnych zespołów po terenie zakładu. Często wozek transportowy zaopatrzony jest w odpowiednie urządzenie dźwigniowe, ułatwiające wybudowania i zabudowywania zespołu. Rama wózka transportowego spoczywa na trzech lub czterech kółkach jezdnych, z których jedno lub dwa są samonastawne.
Podstawki są to przenośne metalowe, drewniane lub metalowo. drewniane podpórki, które podstawia się najczęściej pod ramę pojazdu w celu bezpiecznego utrzymania go na pewnej wysokości nad, poziomem nawierzchni, aby ulatwić dostęp do elementów samochodu. Stosowane są podstawki o regulowanej lub stałej wysokości (w granicach 500. . .1500 mm). Stojak montażowy służy do utrzymywania rozbieranego lub składanego zespołu w pozycji najwygodniejszej do wykonania z góry przewidzianych czynności. Uniwersalne stojaki montażowe przeznaczone są do podobnych zespołów różnych samochodów, do silników, do przednich osi lub do tylnych mostów. W dużych zakładach stosowane są przeważnie specjalne stojaki montażowe o prostych wykonaniach, przeznaczone do ściśle określonych zespołów samochodów jednej tylko marki lub nawet jednego tylko modelu. Z uwagi na brak elementów regulacyjnych stojaki specjalne są znacznie tańsze niż uniwersalne. Często stojaki montażowe zaopatruje się w kółka jezdne, co umożliwia dodatkowo transport zespołów. Uchwyt montażowy jest to mały stojak mocowany zwykle na stole monterskim i ułatwiający rozbiórkę lub składanie niewielkich zespołów lub podzespołów. [więcej w: Salon raiffeisen poleasingowe, bmw inchcape otomoto, raiffeisen poleasingowe ]

Artykul dodany przez redakcje dnia: Wrzesień 3rd 2019
Tagi: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: bmw inchcape otomoto krotoski cichy otomoto raiffeisen poleasingowe