Firma Volvo – nie tylko bezpieczeństwo

Volvo zadebiutowało na rynku motoryzacyjnym modelem OV4, zwanym też Jacob. Przypominał on wiele amerykańskich aut bez dachu. Nazwa firmy oznacza toczenie, a producent od zawsze zabiegał o to, by samochody były najwyższej jakości. Dzisiaj nie znajdziemy modeli tej marki w najniższych segmentach – walczy ona tylko o średniego i najbardziej wymagającego klienta. Volvo w początkowych latach istnienia wprowadziło kilka innowacji – między innymi silnik chłodzony za pomocą cieczy. Producenci Volvo nie poprzestali jedynie na samochodach osobowych. Produkowane przez nich autobusy oraz ciężarówki były wiele lat uważane za najlepsze na świecie. Firma szybko się rozrastała, by w latach wojennych stać się ogromnym przedsiębiorstwem, zatrudniającym tysiące pracowników. Auta Volvo z tamtego okresu to raczej luksusowe limuzyny, niż sportowe maszyny. Firma oferowała takie nowości jak welurowe tapicerki, radio oraz zegarek. Dzisiaj to standard, w tamtych latach żadna z firm nie oferowała takich udogodnień.

Jednym z najsłynniejszych modeli Volvo był model 120 Amazon. Wyglądał niezwykle nowocześnie i elegancko. Sprzedawał się świetnie, dzięki podkreślaniu w reklamach jego niezawodności oraz bezpieczeństwa. Był to także pierwszy model poddany crash – testom. Oferował nieznane dotąd udogodnienie – czyli pasy bezpieczeństwa.

Po tym modelu firma jeszcze bardziej się rozrasta. Volvo otwiera nowe fabryki w Goteborgu. W tej fabryce – o nazwie Troslanda, powstaje następny model, otwierający nowy rozdział światowej motoryzacji. Chodzi mianowicie o samochód Volvo 144. Mimo tego, że powstał około roku 1964, do dzisiaj można znaleźć jeżdżące egzemplarze. Samochód ma hamulce na wszystkie koła, strefy kontrolowanego zgniotu, pasy bezpieczeństwa dla pasażerów z tyłu. Dzięki dochodom z tego rewelacyjnego modelu firma rozwija nowe laboratoria. Bada w nich oczywiście systemy zapewniające większe bezpieczeństwo. Jak widać, marka aktywnie uczestniczyła w rozwoju rynku motoryzacyjnego na świecie. [Zobacz tez: raiffeisen otomoto, audi select plus, bmw zdunek otomoto ]

Artykul dodany przez redakcje dnia: Wrzesień 19th 2019
Tagi: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: audi select plus bmw zdunek otomoto raiffeisen otomoto