Polski Związek Motorowy

W najbliższych latach przewiduje się uruchomienie produkcji pochodnych samochodu ŻUBR o ładowności 8 ton oraz samochodów ciężarowych STAR-25 z silnikiem wysokoprężnym oraz unowocześnionego samochodu FSO Warszawa z silnikiem górnozaworowym i nowym nadwoziem. Dalsze plany są uzgadniane w ramach współpracy krajów RWPG (m. in. produkcji autobusów oraz dużych samochodów ciężarowych).

Naczelną międzynarodową władzą organizacji sportu samochodowego jest Federation Internationale de ľAutomobile — zwana w skrócie FIA — z siedzibą w Paryżu, Plac de la Concorde g. Naczelną międzynarodową władzą organizacji turystyki samochodowej jest Alliance Internationale de Tourisme — zwana w skrócie AIT — z siedzibą w Genewie, ul. Pierre Fatio 9. [podobne: audi select plus wrocław, samochody poleasingowe raiffeisen, audi otomoto ]

Międzynarodową organizacją jednocząca i koordynująca wszystkie poczynania FIA i AIT w zakresie turystyki, przepisów ruchu drogowego, przepisów o przekraczaniu granic itp., jest Organisation Mondiale de Tourisme et de ľAutomobile (ang. World Touring and Automobile Organization) — zwana w skrócie OTA — z siedzibą w Londynie, SW. l. 31 Belgrave Square.

Zagadnieniami sportu i turystyki motorowej na terenie naszego kraju zajmuje się Polski Związek Motorowy zwany w skrócie PZM — który jest członkiem wszystkich trzech wspomnianych wyżej.

Do głównych zadań wynikających ze statusu PZM należą m. in.: organizowanie sportu motorowego poprzez automobilkluby terenowe oraz kluby i sekcje motorowe innych organizacji sportowych, szkolenie kierowców samochodowych i motocyklowych (amatorów i zawodowych), organizowanie krajowych i międzynarodowych zawodów oraz imprez sportu motorowego, propagowanie i organizowanie turystyki krajowej, zagranicznej oraz organizowanie ośrodków doświadczalnych, warsztatów naprawczych, stacji obsługi i garaży, par kingów strzeżonych, prowadzenie biur turystyki krajowej i zagranicznej, klasyfikowanie sędziów, trenerów 1 zawodników motorowych, zatwierdzanie regulaminu sportu motorowego, powoływanie kadry narodowej i wyznaczanie reprezentacji sportu motorowego na imprezy krajowe i zagraniczne, rozwijanie działalności propagandowej i wydawniczej w zakresie sportu motorowego i szkolenia kierowców, wydawanie dokumentów celnych i eksploatacyjnych oraz międzynarodowych pozwoleń na prowadzenie pojazdów w oparciu o przepisy konwencji międzynarodowych

Członkami zwyczajnymi PZM są przyjęte przez zarząd Główny PZM automobilkluby, kluby i sekcje motorowe, mające osobowość prawną oraz sekcje motorowe

(np. kluby lub sekcje motorowe LOK, AZS, fabryczne itp.). Organizację i działalność automobilklubów, klubów i sekcji motorowych normują ich własne statuty, których postanowienia nie mogą być sprzeczne ze statutem PZM.

Władzami PZM są: Krajowy Zjazd Delegatów i Zarząd Główny PZM (z siedzibą w Warszawie, ul. Nowy Świat 35) oraz Okręgowe Zjazdy Delegatów i Zarządy Okręgowe PZM. Teren działalności władz okręgowych PZM obejmuje jedno lub więcej województw z tym, że w każdym przypadku pokrywa sie on z granicami administracyjnymi województwa.

Artykul dodany przez redakcje dnia: Wrzesień 17th 2019
Tagi: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: audi otomoto audi select plus wrocław samochody poleasingowe raiffeisen