Przedstawienie marki Volvo

Firma Volvo pochodzi ze Szwecji, jej historia sięga lat dwudziestych ubiegłego wieku. Samochody sygnowane tym znakiem są postrzegane przede wszystkim jako funkcjonalne i bezpieczne samochody kombi. Firma miała początek w fabryce łożysk SKF, w której poznali się jej założyciele. Motoryzacyjna pasja przerodziła się w zaprojektowanie i zbudowanie pierwszego modelu Volvo – mianowicie OV4. Naśladował on stylistyką amerykańskie kabriolety, powstała także wersja z nadwoziem zamkniętym – z oznaczeniem PV4. Samochód nie sprzedawał się zbyt dobrze – pierwszy rok przyniósł mu nieco poniżej trzystu nabywców. Kolejne lata to wzrost sprzedaży i rozpoznawalności marki. Następnie firma zaczyna produkować auta ciężarowe. Ciężarówki i autobusy stają się głównymi modelami produkowanymi przez Volvo, ale wkrótce pojawiają się kolejne projekt samochodów osobowych. Są to sześciocylindrowe, duże i szeroki auta. Podczas wojny firma nie zaprzestała produkcji – nie produkowała także na potrzeby wojska. Projektowała nowe modele samochodów osobowych. Pojawiła się kwestia bezpieczeństwa produkowanych samochodów. Aby zapewnić klientom maksymalne bezpieczeństwo, zaczęto badać auta w crash testach od modelu Amazon, czyli od roku 1957. Ten model posiadał wielopunktowe pasy bezpieczeństwa oraz system ostrzegający o ich niezapinaniu. Nie zapominajmy o tym, że pasy kilka lat wcześniej próbował zastosować Ford – jednak projekt amerykański nie był udany. Inne firmy przejęły pomysł pasów bezpieczeństwa dopiero kilka lat później.

Modele Volvo były szeroko komentowane w prasie Szwecji oraz całej Europy. Dziennikarze zachwycali się produktami tej marki, podkreślając bezpieczeństwo modeli.

Wiele modeli Volvo cieszy się powodzeniem w obecnych czasach – jako klasyczne samochody zabytkowe. Pięknym modelem jest na przykład Volvo P1800 – produkowany przez pewien czas także w Anglii. Wygląda niezwykle interesująco, dla miłośników zabytkowych aut będzie doskonałą propozycją. Z pewnością będzie wzbudzał sensację wśród przechodniów i innych kierowców. [Zobacz tez: raiffeisen otomoto, audi select plus, bmw zdunek otomoto ]

Artykul dodany przez redakcje dnia: Wrzesień 18th 2019
Tagi: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: audi select plus bmw zdunek otomoto raiffeisen otomoto