Volvo – marka znana nie tylko z bezpieczeństwa

Poszczególne marki samochodów są inaczej postrzegane. Mercedes słynie z niezawodności, Volkswagen z taniego użytkowania, a Mazda – ze sportowego zacięcia. Gdy widzimy osobę w Volvo, mamy pewność, iż ceni sobie bezpieczeństwo i nie goni za nowoczesnością. Samochody tej marki powstają w Szwecji. Pierwsze modele Volvo powstały w roku 1927 – kiedy to na drogach pojawił się model OV4. Szybko pojawiły się inne, seryjnie produkowane samochody. Innowacją zastosowaną przez tę firmę, są pasy bezpieczeństwa. Nie ulega wątpliwości, że dzięki pasom uratowano życie milionom osób. Wprowadzanie innowacji, które zwiększają bezpieczeństwo jazdy, było o wiele mądrzejszym rozwiązaniem, niż działania firm amerykańskich. Ich prace polegały na stworzeniu bardzo niebezpiecznego – z uwagi na osiągi, samochodu. Firma nie bez powodu poświęca wiele pieniędzy na badania nad innowacjami, które poprawiają bezpieczeństwo. Firma stworzyła samochód, postrzegany za jeden z najbezpieczniejszych na świecie – mianowicie model Amazon. Była to dość duża limuzyna, produkowana od roku 1957 do 1970. Ten niezwykle elegancki samochód sprawił, ze Volvo zaczęło być postrzegane jako świetny samochód dla całej rodziny.

Na ulicach możemy spotkać stosunkowo niewiele aut tej marki – jednak takie modele jak S80 przyciągają wzrok elegancją nadwozia. Warto wspomnieć o nietypowym designie wielu modeli Volvo. Stare modele wyglądały wielokrotnie jak wyciosane z drewna – linie nie należały w żadnym wypadku do finezyjnych. Dlaczego, pomimo tak nietypowego, kanciastego wyglądu zdobywały dużą popularność? Volvo cieszy się mianem firmy niezawodnej, a samochody uważane są za najbardziej bezpieczne na świecie. Nawet jeśli testy mówią inaczej, opinia użytkowników o bezpieczeństwie Volvo utrwaliła się w świadomości konsumentów. Obecnie firma także wprowadza innowacje w sprawie bezpieczeństwa – większość nowych technik pozwalających na uratowanie ludzkiego życia podczas jazdy, to zasługa specjalistów Volvo. [Zobacz tez: raiffeisen otomoto, audi select plus, bmw zdunek otomoto]

Artykul dodany przez redakcje dnia: Wrzesień 19th 2019
Tagi: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: audi select plus bmw zdunek otomoto raiffeisen otomoto