Volvo – nowoczesne bezpieczeństwo

Jeśli zapytasz jakąkolwiek osobę, o jaki to samochód jest najbardziej bezpieczny, na pewno odpowie, że Volvo. Firma prezentuje co roku nowe systemy zapobiegania kolizjom, a także dba o bezpieczeństwo swoich klientów podczas ewentualnego zderzenia. Niedawno powstał nowy system, który polega na ostrzeganiu kierowcy przed kolizją. Jeśli się upowszechni, być może będzie ginęło mniej ludzi za kierownicą.

Jakie są cechy nowego, bardzo zaawansowanego systemu Volvo? Po pierwsze, kierowca zostanie ostrzeżony przed zbliżaniem się do innego pojazdu lub pieszego za pomocą czerwonej lampki na wyświetlaczu. Wpływa to na działanie hamulca – każdy nacisk na pedał powoduje wtedy zatrzymanie auta. Gdy kierowca będzie reagował na alarm, samochód sam się zatrzyma. Auto sprawdzi także samodzielnie czy trzymamy się swojego pasa ruchu. Niektórzy kierowcy wyjeżdżają nieświadomie na sąsiedni. System Volvo ostrzega przed zjeżdżaniem także na przeciwległy pas – co jest najniebezpieczniejszym zachowaniem.

Niezwykle ciekawie zapowiada się swoista łączność między kilkoma pojazdami. Przypomina to działanie portalu społecznościowego – samochody wysyłają sobie nawzajem informacje o korkach, wypadkach czy natężeniu ruchu. Dzięki temu już więcej nie trafimy w niekończący się korek na ulicy. System jest jeszcze niedopracowany i w początkowym stadium rozwoju – działa w kilku samochodach marki Volvo. Do sprawnego działania takiej komunikacji będzie konieczna współpraca wszystkich producentów samochodów.

Poprzednie wersje samochodów Volvo również były bardzo innowacyjne w kwestii bezpieczeństwa. Pod dziwnie brzmiącymi skrótami kryją się takie systemy jak ochrona i ostrzeganie przed uderzeniami z boku auta. Podczas wypadku maleje ryzyko uszkodzenia kręgosłupa szyjnego, w stosunku do podróżowania innym autem. Niektóre modele Volvo mają także odmienny system świateł awaryjnego hamowania, lepiej ostrzegający innych kierowców przed zagrożeniem. Samochody Volvo budowane są ze stali najwyższej jakości. [Zobacz tez: raiffeisen otomoto, audi select plus, bmw zdunek otomoto]

Artykul dodany przez redakcje dnia: Wrzesień 19th 2019
Tagi: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: audi select plus bmw zdunek otomoto raiffeisen otomoto