Wyposażenie do wylewania panewek

Wśród urządzeń do wylewania panewek łożysk głównych i korbowych silników rozróżniać należy urządzenia do wylewania odśrodkowego, do wylewania pod ciśnieniem i do wylewania statycznego. Podobne urządzenia stosowane są do wylewania białym metalem również i panewek innego rodzaju łożysk. Stop łożyskowy topi się i nagrzewa najczęściej w tyglu elektrycznym. Urządzenie do wylewania odśrodkowego umożliwia zalewanie panewki roztopionym stopem łożyskowym podczas jej wirowania z określoną prędkością obrotową (zależnie od stopu i średnicy panewki). Urządzenia do wylewania odśrodkowego mają napęd elektryczny poprzez przekładnie kilkustopniową lub bezstopniową, grzanie stopu gazowe lub elektryczne, sztuczne chłodzenie wylanej panewki itp. udogodnienia. Urządzenie do wylewania pod ciśnieniem umożliwia wtłaczanie pod odpowiednim ciśnieniem roztopionego stopu łożyskowego do formy, w której znajduje się skorupa panewki. Utrzymywane ciśnienie zapewnia jednorodną strukturę wylanej warstwy stopu łożyskowego.
Wyposażenie do statycznego wylewania panewek jest szeroko rozpowszechnione, lecz wykorzystuje się je raczej w razie trudności zaopatrzeniowych do dorabiania pojedynczych panewek niż do produkcji ciągłej. Na zestaw do statycznego wylewania panewek składają sie zwykle komplety wkładek odlewniczych, ich wsporniki, chochle oraz przyrząd do bezpośredniego wylewania panewek w korbowodach. Obok uniwersalnych przyrządów pomiarowych i kontrolnych w trakcie napraw samochodów używane są rozmaite specjalne urządzenia, przyrządy i przybory kontrolne. Odpowiednio do przeznaczenia służą one do sprawdzania przydatności cześci lub do kontroli prawidłowości ich złożenia, gdy chodzi o szczelność, rzeczywiste luzy itp. Wyposażenie do kontroli elementów silnika obejmuje rozmaite urządzenia i przyrządy specjalne używane głównie do kontroli międzyoperacyjnej. Do najbardziej rozpowszechnionych należą niżej omawiane urządzenia i przyrządy. Urządzenie do sprawdzania głowic i kadłubów silników na szczelność służy do kontroli szczelności drogą próby wodnej, w celu wykrycia ewentualnych pęknięć ścianek. [hasła pokrewne: raiffeisen otomoto, audi select plus, bmw zdunek otomoto ]

Artykul dodany przez redakcje dnia: Wrzesień 3rd 2019
Tagi: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: audi select plus bmw zdunek otomoto raiffeisen otomoto